Mało jest ogrodów bez ogrodzenia, przynajmniej takich używanych. Ogrodzenie musi być wytrzymałe i stabilne, dlatego należy kupić takie, które ma te cechy. Właśnie dlatego to niezły wybór.
Wszystko o ogrodzeniach
Właściwie sprawa ogrodzenia posesji jest priorytetowa. Kiedyś nie przejmowano się jednak materiałem, jaki wykorzystywano przy ogrodzeniu. W dawnych czasach stawiano między innymi na drewno lub kamień, ponieważ były to materiały tanie i ogólnodostępne dla każdego. Teraz jednak gdy danych materiałów mamy o wiele więcej możemy sobie również pozwolić na zdecydowanie większą różnorodność. Więcej materiałów do dyspozycji otwiera nam naprawdę ogrom wielu różnych możliwości. Co ciekawe każdy z tych poszczególnych elementów charakteryzuje się czymś ciekawym, czyli ostatecznie daje to nam jakieś zalety.
Pytanie tylko jak my mamy skorzystać ze wspomnianych zalet. Na pewno jeśli stawiamy na klasyk, czyli zbite bale lub surowe drewno to powinniśmy pomyśleć o ich odpowiednim pomalowaniu. Kolor ma znaczenie, a jednocześnie daje nam pełną trwałość takiego drewna co w tym przypadku odgrywa naprawdę dużą rolę. Dodaje to też takiego spokojnego klimatu, którego nam zdecydowanie brakowało. Po co silić się na nowoczesność jeśli możemy zrobić coś mniej innowacyjnego, ale jednocześnie solidnego.
Historia budowy potów - Wikipedia
Płoty w postaci przeplatanych gałęziami pali występowały na terenie Polski dość długo, w późniejszym okresie używać zaczęto wikliny lub sznurów do wiązania mniejszych palików z przęsłami, które z kolei mocowane były do większych drewnianych słupów. Dopiero produkcja masowa gwoździ, spowodowała, że mniejsze paliki, a później sztachety zaczęto łączyć nimi z przęsłami, a te ze słupkami. Z kolei upowszechnienie cementu jako materiału do tworzenia zaprawy murarskiej spowodowało tworzenie słupów betonowych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Płot
Z encyklopedii: Ogrodzenie
Ogrodzenie ? otoczenie działki lub terenu za pomocą urządzenia ochronnego (płotu, muru, żywopłotu itp.) mające na celu ochronę przed dostępem osób trzecich lub zwierząt niemających prawa wstępu, gdy wstęp może stanowić dla nich zagrożenie lub gdy mogą wyrządzić na terenie szkody materialne.
Definicja "ogrodzenia" nie występuje w obecnym stanie prawnym. Zgodnie z art. 3 ust. 12 ustawy Prawo budowlane pojęcie "ogrodzenie" wchodzi w zakres pojęcia "urządzenie budowlane".
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrodzenie