Transport osobowy na przykładzie taksówki

zbiorowym. Publiczny transport zbiorowy może odbywać się w Polsce na podstawie: umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego pomiędzy organizatorem a operatorem, potwierdzenia zgłoszenia przewozu

Transport osobowy na przykładzie taksówki

O publicznym transporcie zbiorowym w Polsce

W Polsce podstawowe kwestie dotyczące publicznego transportu zbiorowego reguluje ustawa z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym.

Publiczny transport zbiorowy może odbywać się w Polsce na podstawie:

umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego pomiędzy organizatorem a operatorem,
potwierdzenia zgłoszenia przewozu lub decyzji o przyznaniu otwartego dostępu.
Ustawa o o publicznym transporcie zbiorowym nakazuje oznakowanie środków transportu, którymi są wykonywane usługi w zakresie publicznego transportu zbiorowego, w sposób widoczny dla pasażera, podawanie rozkładu jazdy do publicznej wiadomości na wszystkich dworcach i przystankach wymienionych w rozkładzie jazdy, a także upublicznianie cenników opłat lub taryf oraz regulaminów przewozu osób (zawierających warunki obsługi podróżnych, warunki odprawy oraz przewozu osób i bagażu, wskazujących podmiot właściwy do przyjmowania skarg i reklamacji wynikających z realizacji usług oraz terminy ich rozpatrywania).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Publiczny_transport_zbiorowy


O współdzieleniu samochodów w Wiki

Car-sharing ? system wspólnego użytkowania samochodów osobowych funkcjonujący w ponad 600 miastach na świecie. Samochody udostępniane są za opłatą użytkownikom przez operatorów floty pojazdów, którymi są różne przedsiębiorstwa, agencje publiczne, spółdzielnie, stowarzyszenia lub grupy osób fizycznych.

Stosowanie tego systemu zwiększa intensywność wykorzystania pojazdów w ciągu doby, co prowadzi do zahamowania wzrostu liczby samochodów rejestrowanych prywatnie

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Car-sharing


Transport zbiorowy kontra taksówka

Transfery pomiędzy lotniskami lub dowóz na lotnisko to jest coś z czego wielu ludzi korzysta regularnie. Wiąże się to z dużą wygodą i rakiem konieczności jeżdżenia własnym autem i uiszczania opłat parkingowych. Same przejazdy pomiędzy lotniskami są w sumie jedyną formą szybkiego transportu, która zagwarantuje nam komfortowy i sprawny przejazd.

Transport zbiorowy np. autobus sprawdza się tutaj znacznie gorzej, ponieważ jest ograniczony rozkładem jazdy i nie osiągnie takiej prędkości jak taksówka. Warto więc przemyśleć czym wolimy wydać mniej i ryzykować ominięcie lotu, czy zapłacić trochę więcej i bez stresu zdążyć na czas.



© 2019 http://www.krakow-mieszkanie24.waw.pl/