To powinnaś wiedzieć o kosmetykach i zabiegach

ardziej wymagających klientów. W ostatnim czasie kosmetologia bardzo się rozwinęła i pojawiło się wiele nowych sposobów, które pozwalają na jeszcze bardziej skuteczne dbanie o skórę. Niewątpliwie jest to olbrzymia zachęta nawet dl

To powinnaś wiedzieć o kosmetykach i zabiegach

Popularność salonów kosmetycznych

Niewątpliwie rosnąca popularność gabinetów kosmetycznych jest związana z tym, że obecnie oferta wielu salonów piękności przerasta oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. W ostatnim czasie kosmetologia bardzo się rozwinęła i pojawiło się wiele nowych sposobów, które pozwalają na jeszcze bardziej skuteczne dbanie o skórę. Niewątpliwie jest to olbrzymia zachęta nawet dla osób, które nie były jak dotąd przekonane do korzystania z usług kosmetyczki. Oferta gabinetów kosmetycznych jest bardzo obszerna także ze względu na to, że salony spa odwiedzają ludzie w każdym wieku i obojga płci. Potrzebne jest więc zróżnicowanie zabiegów i dopasowanie ich do potrzeb klientów. Nic więc dziwnego, że możemy dziś wybierać spośród mnóstwa zabiegów kosmetycznych.


Krótka historia lakieru do paznokci

Lakier do paznokci ? kolorowy lakier nakładany na paznokcie (zarówno u dłoni, jak i stóp) jako ozdoba. Dostępny jest w różnych kolorach, choć najbardziej popularny jest kolor czerwony. Kosmetyk ten stosowany jest głównie przez kobiety.

Według niektórych źródeł lakier do paznokci wynaleziono w Chinach ok. 3000 lat przed naszą erą. Za panowania dynastii Ming długie, zadbane paznokcie uważano za oznakę wysokiego pochodzenia. Lakier do paznokci był używany również w starożytnym Egipcie i przez Inków. Wynalazek współczesnego lakieru do paznokci pochodzi z roku 1932, kiedy to bracia Charles i Joseph Revson oraz ich przyjaciel Charles Lachman, wyprodukowali pierwszy lakier do paznokci o nazwie Revelon, zresztą stale jeszcze obecny na rynku.



Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lakier_do_paznokci


Co to jest depilator

Depilator ? urządzenie służące do usuwania owłosienia z ciała, czyli depilacji (epilacji). W odróżnieniu od maszynek do golenia, depilatory usuwają włosy razem z cebulkami, a nie tylko je ścinają. Dzięki temu nie trzeba ich używać zbyt często. Sam zabieg depilacji jest jednak dość bolesny i dlatego współczesne depilatory posiadają rozmaite rozwiązania zmniejszające ból, takie jak chłodziarki skóry i generatory impulsów elektrycznych "dezorientujących" komórki nerwowe. Depilatory posiadają również nawiew, który zmniejsza ból. Dostępne są depilatory z pęsetami lub z obracającymi się dyskami, które usuwają owłosienie.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Depilator_(urz%C4%85dzenie)



© 2019 http://www.krakow-mieszkanie24.waw.pl/