Często zamiast projekt (designerski), mówi się design, i tylko z kontekstu wynika, z którym pojęciem mamy do czynienia. Design jako cecha produktu, nie jest projektem, na bazie którego ten produkt powstał lub powstanie, podobnie jak czerwień nie jest projektem czerwonej torebki, lecz jej cechąpotrzebny przypis. Jeśli widzimy produkt finalny, a nie znamy jego projektu, to używanie pojęcia design jako projekt niesie ze sobą ryzyko błędu. Wyjaśni to przykład, w którym omawianą cechą jest wygląd, określany ? dla uproszczenia ? potocznymi słowami: "ładny" lub "brzydki". Określenie "ładny design" (jako projekt) ? nie musi być prawdziwe, bo projekt mógł być brzydki, a wykonawca wykonał dzieło niezgodnie z projektem. Można jednak się upierać, że dzieło powstało w oparciu o inny projekt, który właśnie był ładny. Rzeczywiście mogło tak być, ale to nie znaczy, że ładny wygląd zawsze jest skutkiem ładnego projektu, niekoniecznie oryginalnego. Możliwa jest bowiem sytuacja, w której wykonawca zaczął wykonywać dzieło w oparciu o oryginalny (brzydki) projekt, ale w trakcie pracy nieco improwizował, wprowadzając spontaniczne zmiany, na skutek których uzyskał efekt lepszy od zamierzonego przez projektanta. Wówczas stwierdzenie "ładny design" w sensie "projekt designu" jest fałszywe, bo ładnego projektu nie było.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Design
Strony figurujące w sieci czasami przerażają swoim wyglądem, a co za tym idzie odstraszają potencjalnego interesanta. Najgorzej wypadają niestety duże instytucje państwowe i rządowe oraz strony hodowli zwierząt. Szczerze mówiąc ja od razu wychodzę ze strony jeżeli jest brzydka. Robi tak pewnie spory odsetek odwiedzających i czują się zrażeni nie tyle do samej strony, co do firmy, do której ta strona należy. Strony w dzisiejszych czasach nie są drogie, więc nie widzę problemu, aby stronę zaktualizować. Jak głosi popularne przysłowie: Jak Cię widzą, tak Cię piszą; I coś w tym jest.
Dokument HTML ? plik tekstowy odczytywany przez przeglądarkę internetową, zazwyczaj mający rozszerzenie .HTM lub .HTML. Dokument HTML zawiera co najmniej dwa rodzaje tekstu: treść merytoryczną i znaczniki języka HTML sterujące wyświetlaniem treści. Może również zawierać kod rozmaitych języków skryptowych, jak PHP, JavaScript itd. oraz znaczniki kaskadowych arkuszy stylów. Cały dokument jest objęty podstawowymi znacznikami sygnalizującymi rodzaj dokumentu: . W ramach znaczników dokument HTML składa się z dwóch podstawowych bloków: części nagłówkowej oraz ciała dokumentu. Część nagłówkowa, objęta znacznikami , zawiera podstawowe informacje opisujące dokument, jak użyta strona kodowa (np. Unicode, ISO-8859-2), tytuł dokumentu, wyrazy kluczowe, słowny opis dokumentu, autor itd. Część nagłówkowa jest wykorzystywana przez sieciowe wyszukiwarki do tworzenia baz danych o stronach znajdujących się w Internecie. Ciało dokumentu, objęte znacznikami , zawiera właściwą treść dokumentu, czyli tekst, grafikę, odsyłacze itd. Użyte w dokumencie znaczniki HTML decydują o tym, jak są wyświetlane poszczególne fragmenty tekstu (np. pogrubienie czcionki, wyświetlenie obramowania grafiki, wyrównanie do prawego marginesu zawartości komórki w tabeli, oddzielenie akapitów itp.). Dokumenty HTML, jako pliki tekstowe, można redagować w dowolnym edytorze do opracowania tekstu (np. Notatniku w systemie Windows), jednak do redagowania zaleca się stosowanie wyspecjalizowanych edytorów HTML - pracujących w trybie tekstowym lub graficznym - które ułatwiają i przyspieszają tworzenie dokumentu oraz zabezpieczają w dużym stopniu przed popełnianiem błędów składniowych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dokument_HTML
Strony internetowe w dzisiejszym świecie to prawdziwy klucz do sukcesu. Taki internetowy portal może być nie tylko świadectwem naszego profesjonalizmu, ale również przede wszystkim wartościową informacją dla potencjalnego klienta. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na założenie takich stron internetowych. Chociaż dostępnych jest wiele gotowych kreatorów stron internetowych, to jednak większość przedsiębiorców korzysta z usług twórców stron internetowych. Trzeba przyznać ,że tworzenie stron internetowych przez wyspecjalizowanych informatyków ma wiele zalet. Przede wszystkim otrzymujemy produkt spersonalizowany, dopasowany do indywidualnych potrzeb naszej firmy. Nic więc dziwnego, że takie przedsiębiorstwa cieszą się olbrzymią popularnością.
Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się firmy, które zajmują się tworzeniem różnego rodzaju stron internetowych. Trzeba przyznać, że obecnie każda osoba, która myśli o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej na serio, musi zdawać sobie sprawę z tego, że jest to konieczny element pozwalający dotrzeć do nowych klientów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług firm zajmujących się tworzeniem stron www. Dzięki temu, że utworzona stron zostanie odpowiednio wypromowana w wirtualnym świecie, uzyskamy o wiele większy wzrost zainteresowania naszą działalnością. Zdecydowana większość osób decyduje się także na tworzenie sklepów internetowych przy pomocy profesjonalistów w tej branży.