Jak zadbać o siebie, ale i oszczędzić przy wizycie u kosmetyczki?
Jak wiadomo, zabiegi upiększające należą do dość kosztownej rozrywki. W związku z tym konieczne jest w wielu przypadkach zrezygnowanie z takich przyjemności. Jeśli jednak uwielbiamy poddawać się tego typu zabiegom, warto zdecydować się na wybór usług w pakiecie. Dzięki temu możemy nieraz naprawdę sporo zaoszczędzić, a przy okazji kompleksowo zadbać na przykład o pielęgnację swojej twarzy. Warto wybierać takie zabiegi przede wszystkim ze względu na znaczną obniżkę cen niż w przypadku wybrania każdego z tych zabiegów osobno. Oczywiście, w wielu gabinetach kosmetycznych można także uzyskać korzystne zniżki, jeśli często poddajemy się określonemu zabiegowi, na przykład depilacji. Takie zniżki są przewidziane zwykle dla stałych klientów.
Przebieg zabiegu depilacji laserowej
Pierwszy zabieg depilacji laserowej poprzedzony jest konsultacją. Kosmetolog przeprowadza wywiad, ocenia stan i typ skóry oraz włosa, gdyż od tych czynników uzależnione jest prawidłowe dobranie parametrów lasera. U pacjentów, u których nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, zostaje wykonana próba laserowa.
Osoba, u której ma być przeprowadzony zabieg, musi spełnić kilka warunków. Najważniejszym z nich jest, żeby nie opalała się przynajmniej przez miesiąc przed planowanym zabiegiem. Poza tym skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha lub podrażniona; nie można stosować kremów depilujących na jeden tydzień przed zabiegiem; nie można stosować kremów lub maści zawierających witaminy A i C, retinol, izotretynoinę lub kwasy owocowe w miejscu depilowanej powierzchni na około 4 tygodnie przed każdym planowanym zabiegiem, leków uczulających na słońce, herbatek ziołowych zawierających dziurawiec lub nagietek.
Po zabiegu naturalnym objawem jest obrzęk lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach lub do 2?4 dni. W tym czasie skórę należy traktować bardzo delikatnie. Bezpośrednio po zabiegu nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie dezodorantów, ciało należy myć żelem bezmydłowym, tonikiem lub mleczkiem bezalkoholowym, ewentualnie czystą wodą; nie wolno stosować dezodorantów ani antyperspirantów (jeżeli depilacja dotyczyła pach), zamiast tego można stosować zasypkę lub kremy z alantoiną lub dekspantenolem. Po myciu skórę należy delikatnie osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób; preparaty o działaniu złuszczającym można stosować dopiero po upływie przynajmniej dwóch tygodni od zabiegu. Miejsc depilowanych przez dwa tygodnie po zabiegu nie można też opalać.
Kolejne zabiegi depilacyjne należy powtarzać co 4?8 tygodni (zależnie od części ciała i cech indywidualnych), aż do uzyskania odpowiedniego efektu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Depilacja_laserowa
Definicja depilacji
Depilacja ? termin określający usuwanie owłosienia poprzez wyrywanie go. Można wyodrębnić zabiegi depilacji:
czasowej
usuwanie mechaniczne
depilacja woskiem
depilacja maszynką/żyletką (golenie)
depilacja pastą cukrową
depilacja depilatorem
nitkowanie
metody chemiczne
pianka
krem
żel
trwałej
depilacja laserowa
depilacja IPL ( Intense Pulsed Light)
depilacja ELOS ( Electro-Optical Synergy)
Wprowadzenie metod trwałego usuwania owłosienia spowodowało rozdzielenie metod depilacyjnych na depilację (usuwanie części włosa znajdujących się nad powierzchnią skóry) oraz epilację,
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Depilacja