Myjnie bezdotykowe i samoobsługowe

tykowe i dotykowe. Na czym polega działalność myjni bezdotykowych? W jaki sposób myte są w nich samochodu? W takim przypadku, jak już można się domyślić dzięki nazwie, klient musi obsługiwać specjalne urządzenie, za pomocą którego

Myjnie bezdotykowe i samoobsługowe

W jaki sposób pracuje myjnia dotykowa?

Czyszczenie samochodu jest dzisiaj o wiele łatwiejsze, ponieważ mamy do dyspozycji szereg specjalistycznych myjni. Dzieli się je zazwyczaj na bezdotykowe i dotykowe. Na czym polega działalność myjni bezdotykowych? W jaki sposób myte są w nich samochodu? W takim przypadku, jak już można się domyślić dzięki nazwie, klient musi obsługiwać specjalne urządzenie, za pomocą którego samochód jest opłukiwany, a następnie myty płynem, który pozwala usunąć kłopotliwe plamy. Ponadto, duże znaczenie ma też fakt, że woda leci pod dużym ciśnieniem, co ułatwia pozbycie się zabrudzeń. Warto mieć też ze sobą kilka drobnych monet, ponieważ zazwyczaj to właśnie w ten sposób płaci się za usługę mycia.


Dlaczego warto oddać czyszczenie środka samochodu w ręce myjni?

Wnętrze samochodu to miejsce, w którym często spędzamy naprawdę bardzo dużo czasu, zwłaszcza jeśli często podróżujemy lub mieszkamy daleko od pracy, a dojeżdżamy do niej codziennie własnym autem. Właśnie dlatego warto jest się zatroszczyć o to, by było ono możliwie jak najbardziej czyste i wygodne. Podstawowe znaczenie ma wytarcie kurzy, co można szybko zrobić samodzielnie, na przykład za pomocą ściereczki lub specjalnych chusteczek nawilżanych do wnętrza auta. Pranie karoserii natomiast warto zlecić specjalistom w myjni samochodowej. Czemu? Dysponują oni pomocnym sprzętem i umieją dopasować bezpieczne detergenty, dzięki czemu efekt finalny jest rzeczywiście zadowalający.


Dla porównania popularnie stosowane myjki wodne

Urządzenie zużywa tylko 4 litry wody przez godzinę, co daje 90% oszczędność w stosunku do wysokociśnieniowych urządzeń wodnych.

Ciśnienie wylatującej pary u wylotu dyszy waha się w granicach 6-10 atmosfer. Wystarcza to, żeby para wniknęła głęboko w czyszczoną powierzchnię lub dotarła do zakamarków urządzenia, gdzie dostęp jest bardzo utrudniony lub wręcz niemożliwy bez jego demontażu. Jest ono jednocześnie na tyle niskie, że nie powoduje uszkodzenia czyszczonych powierzchni ani rozbryzgu nieczystości na inne elementy otoczenia. Dla porównania, popularnie stosowane myjki wodne pompują wodę pod ciśnieniem powyżej 100 atmosfer.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czyszczenie_parą



© 2019 http://www.krakow-mieszkanie24.waw.pl/