Jak sobie poradzić z niechcianymi gośćmi?

roje. Wszystko zależy od tego, jak wielki problem mamy do pokonania....Pojedynczy gryzoń naprawdę nie potrzebuje wzywania armii specjalistów, wystarczy pułapka. Lub domowy kot. Ci, którzy mają w domu kota, nie ma mają myszy, nawet

Jak sobie poradzić z niechcianymi gośćmi? Problem z niechcianymi szkodnikami w domu?

Na myszy - kot!

Myszy i szczury - to też częsty problem. Same z siebie bywają niegroźne, ale mogą roznosić bardzo groźne drobnoustroje. Wszystko zależy od tego, jak wielki problem mamy do pokonania....Pojedynczy gryzoń naprawdę nie potrzebuje wzywania armii specjalistów, wystarczy pułapka. Lub domowy kot. Ci, którzy mają w domu kota, nie ma mają myszy, nawet jeśli nasz sierściuch nie jest łowny, to sam jego zapach odstrasza gryzonie. Koty sprawdzą się również przy owadach takich jak karaluchy, czy muchy. Nie, nie namawiam do tego, żeby kotem zwalczać gryzonie, czy insekty - jest wiele lepszych powodów, by przygarnąć mruczącego zwierzaka :).


Po co usuwamy?

Odkażanie, czyli inaczej dezynfekcja jest zazwyczaj wykonywana zachowawczo. W takim przypadku może być robiona, ale nie ma takiej konieczności. Inaczej sprawa wygląda, gdy jesteśmy zmuszeni do odkażania. Może się tak stać na skutek zetknięcia się bezpośredniego pomieszczenia, terenu, gleby czy wody z zakażeniem, chorobą zakaźna itd. Odkażamy po to by zapobiegać roznoszeniu się chorób, zarazków i innych patogenów lub aby zwalczyć zarazki i bakterie pozostałe po chorobie. Odkażanie po chorobie zakaźnie jest bardzo ważną sprawą. W takich przypadkach zazwyczaj nie wystarcza zwykłe czyszczenie i mycie. Najlepiej wtedy użyć środków chemicznych. Można je bez problemu nabyć i stosować samodzielnie, albo można zamówić firmę odkażającą, która profesjonalnymi środkami przeprowadzi u nas dezynfekcję. Firma za pewne zrobi to sprawnie, szybko i bardzo profesjonalnie a my sami nie będziemy musieli narażać się na działanie środków chemicznych używanych do odkażania. A jest to przecież bardzo ważne pod każdym względem.


Odkażanie w pomieszczeniach

Odkażanie jest bardzo ważnym zabiegiem niszczącym zarazki w pomieszczeniach. Zazwyczaj odkaża się pomieszczenia zapobiegawczo, czyli na wszelki wypadek. Zdarza się jednak, ze na wskutek choroby zakaźnej jak i również po jej wyleczeniu przeprowadza się odkażanie z przymusu, obowiązkowo. Przed nierozpoczęciem odkażania należy wszelkie pomieszczenia na początku dobrze wyczyścić. Po wysprzątaniu pomieszczeń należy rozpylić specjalny środek odkażający. Przy chorobach zakaźnych najlepiej wykorzystywać świeżo przygotowany roztwór. Używając środków odkażających należy dokładnie stosować się, co do instrukcji obsługi podanej przez producenta środka. Jeżeli nie posiadamy odpowiedniego rozpylacza możemy użyć do odkażania pędzla, takiego jak do malowania ścian. Koniecznie należy pamiętać, aby nic nie pozostało w naszych pomieszczeniach, szczególnie chodzi tu o nawóz zwierząt. Nasz trud odkażania może okazać się daremny, gdy pozostaną odchody, ponieważ będą one dalej roznoszone przez wszelkiego rodzaju owady.


Osiedlowe odszczurzanie

Często zdarza się, że na osiedlach zagnieżdżają się szczury. Gryzonie pojawię się w najróżniejszych zakątkach miasta. Szczególnie mocno zaszczurzona jest warszawa oraz Wrocław. Tutaj nam jednego mieszkańca przypadają trzy szkodniki. Szczury zazwyczaj nie lubią kontakt z człowiekiem. Bardzo mocno się boją światła. Walka ze szczurami jest obowiązkiem. Wynika to nawet z prawa. Natomiast często obowiązku tego nie wypełniają zarządcy miast wsi i miejscowości. Uchwały rady miasta często podważają rangę sprawy. Albowiem ustawach tych sam nałożone obowiązki dezerteryzacji. Nie tylko miasto, ale także prywatni mieszkańcy budynków mają obowiązek przeprowadzać deratyzacje. Należy nabyć trutkę i wyłożyć ją odpowiednich miejscach tam gdzie często przebiegają szkodniki. Najgorzej jest, gdy mieszkańcy twierdzą, że problemu nie ma a mimo wszystko latają tam szczury. Poprzez takie postępowania problemy miasta się pogłębia. Kontrole wykonania prowadzi często straż miejska. Jest ona w tym aspekcie bardzo pomocna.


Jak walczyć z pluskwami?

Środki chemiczne zwalczające owady to najlepszy sposób na to, by sobie poradzić z problemem. Jednak nie zawsze te dostępne w marketach będą wystarczające. Wszystko zależy od tego jakiego gatunku robactwo zalęgło się w twoim domu. Inaczej walczy się z mrówkami, inaczej z karaluchami, a inaczej z pluskwami. Te ostatnie są chyba najgorsze ze wszystkich - ich obecność odkryjesz zapewne w środku nocy, wcześniej zastanawiając się skąd masz tyle czerwonych śladów na ciele. Alergia jakaś, meszki, czy inne komary? Zapal w nocy światło, a więcej już nie zaśniesz. Żeby wygrać z pluskwami nastaw się na walkę długą lub spore koszty. Tutaj warto poszukać specjalistów od dezynsekcji!



© 2019 http://www.krakow-mieszkanie24.waw.pl/