O technologii HTML 5 w Wikipedii
HTML5 ? język wykorzystywany do tworzenia i prezentowania stron internetowych www. Jest rozwinięciem języka HTML 4 i jego XML-owej odmiany (XHTML 1), opracowywane w ramach prac grupy roboczej WHATWG (Web Hypertext Application Technology Working Group) i W3C1.
Jest to konkurencyjna specyfikacja w stosunku do specyfikacji XHTML 22, której rozwój został porzucony 2 lipca 2009 roku ? wsparcie wszystkich środowisk i producentów przeglądarek ukierunkowane jest na HTML 53. Nazwę można zapisywać jako HTML 5 ? jako wersję lub HTML5 ? jako nazwę. Prace nad specyfikacją zostały ukończone w 2014 roku ? 28 października standard został oficjalnie wydany jako rekomendacja W3C4. Dwa lata później ? w 2016 roku ? ma być gotowy HTML 5.1; wówczas ma być także zaprezentowany szkic standardu HTML 5.256.
Główna różnica pomiędzy HTML 5 a XHTML 2 polega na tym, że HTML 5 jest pisane z myślą o kompatybilności wstecznej, podczas gdy XHTML 2 zrywało z kompatybilnością.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/HTML5
Usługi w Internecie
Niewątpliwie jednym z kluczowych elementów, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej jest założenie strony internetowej. To właśnie Internet jest obecnie głównym źródłem wiedzy na wiele tematów. Nic więc dziwnego, że spora część współczesnej działalności gospodarczej koncentruje się właśnie w Internecie.
Dlatego też, jeśli chcemy rozpocząć prowadzenie interesów w sieci warto zdecydować się na utworzenie strony internetowej prezentującej naszą ofertę. Dodatkowo warto postarać się o utworzenie sklepu internetowego, jeśli planujemy prowadzić także działalność handlową. Internet to kluczowe miejsce, które pozwoli nam rozwinąć działalność gospodarczą i znacznie zwiększyć dochody.
Cytat z Wikipedii o e-handlu
Według Głównego Urzędu Statystycznego e-handel1 (e-commerce) obejmuje transakcje, które dokonywane są poprzez sieci oparte na protokole IP. Towary i usługi zamawiane są w trybie bezpośrednim (on-line), natomiast dostawa oraz płatność może odbywać się w sieci lub poza nią. Z e-commerce wyłączone są zamówienia złożone przez telefon, fax lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.
Sam termin e-commerce wszedł do powszechnego użycia dopiero w 1997 roku, a wykreowany został przez IBM.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Handel_elektroniczny