Eleganckie zdobienia - sztukateria

roblemy na rynku pracy, co widać, jeśli spojrzy się na liczbę ludzi mających spory problem ze znalezieniem dobrze płatnej, a jednocześnie satysfakcjonującej pracy. Niewątpliwie jednak, wyróżnić można tak wiele rozmaitych zawodów,

Eleganckie zdobienia - sztukateria Listwy przysufitowe mogą być ozdobą mieszkania urządzonego w stylu klasycznym. Zobacz:

Przykład wyjątkowego zawodu

W dzisiejszych czasach w dalszym ciągu odnotowuje się bardzo duże problemy na rynku pracy, co widać, jeśli spojrzy się na liczbę ludzi mających spory problem ze znalezieniem dobrze płatnej, a jednocześnie satysfakcjonującej pracy. Niewątpliwie jednak, wyróżnić można tak wiele rozmaitych zawodów, że każdy powinien w końcu znaleźć coś dla siebie. Dobrym przykładem jest sztukateria, a więc nietypowe wykańczanie wnętrz we wszelkiego rodzaju budynkach. Wykorzystuje się do tego specjalistyczny materiał, najczęściej przypominający gips. Osoba zajmująca się tym zagadnieniem musi posiadać szeroką wiedzę zarówno w obszarze budownictwa, jak i sztuki rzeźbienia. Szacuje się, że w dalszym ciągu sporo osób będzie chciało, zastosować sztukaterię w swoim domu.


Definicja sztukaterii

Sztukateria ? stiuki i inne elementy dekoracyjne (np. putta, ornamenty, gzymsy wewnątrz pomieszczeń) wykonane z gipsu lub żywicy poliestrowej, często odlewane i montowane do podłoża (do ścian, sufitów). Stosowane w architekturze od starożytności, upowszechniły się w okresie renesansu i baroku.
W chwili obecnej często zastępowane są elementami wykonanymi ze styropianu z naniesioną powłoka zabezpieczającą. Istnieją dwie metody nakładania warstwy zewnętrznej, tj.:

metoda ciągniona ? styropianowy kształt jest przeciągany pod odpowiednią formatką z jednoczesnym nałożeniem masy kwarcowej; ta metoda zapewnia wysoką ostrość krawędzi, co wpływa na jakość produktu końcowego,
metoda natryskowa ? ręczne natryskiwanie masy akrylowej; ten sposób nie gwarantuje jednakowej grubości listwy oraz krawędzie są bardziej "zlane"; metoda stosowana najczęściej przy produktach niewymiarowych lub niepowtarzalnych.
Sztukaterię można podzielić ze względu na zastosowanie. Wyróżnia się sztukaterię elewacyjną oraz wewnętrzną, do której zaliczają się , ścienne, przypodłogowe oraz rozety i ramy (obrazów, luster, itp.).


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sztukateria


W jaki sposób przyozdobić swój dom?

Najprawdopodobniej stosunkowo niewielka część społeczeństwa wie, czym zajmuje się współcześnie sztukateria, które lata swojej świetności ma dawno za sobą. Jest to dziedzina, której geneza sięga czasów starożytnych, kiedy to właśnie ludzie, a przede wszystkim osoby rządzące decydowały się na zdobienie swoich budynków, przede wszystkim obiektów państwowych, kulturowych oraz religijnych. Obecnie również wiele osób, zwłaszcza tych nieco zamożniejszych, decyduje się na zastosowanie tych wyjątkowych zdobień w swoich ?czterech kątach?. Tego rodzaju podejście gwarantuje oryginalność naszej aranżacji wnętrz, dzięki czemu nasi goście będą tym zachwyceni.



© 2019 http://www.krakow-mieszkanie24.waw.pl/