Dentyści i stomatolodzy- krótko i na temat

trzębie.Próchnica- profilaktykaProfilaktyka polega głównie na edukacji zdrowotnej, endogennym i egzogennym dostarczaniu fluorków (fluorek sodu, fluorokrzemian) do organizmu, szczotkowaniu zębów, stosowaniu płukanek, nici dentystyc

Dentyści i stomatolodzy- krótko i na temat stomatologia estetyczna jastrzębie
Kiedy boli ząb lub zrobi się spory ubytek zwykle nie mamy czasu na szukanie stomatologa poza miastem. W takiej sytuacji najlepiej zasięgnąć pomocy w lokalnym gabinecie, np. .

Próchnica- profilaktyka

Profilaktyka polega głównie na edukacji zdrowotnej, endogennym i egzogennym dostarczaniu fluorków (fluorek sodu, fluorokrzemian) do organizmu, szczotkowaniu zębów, stosowaniu płukanek, nici dentystycznych i innych przyborów do higieny jamy ustnej, unikaniu częstego spożywania węglowodanów próchnicogennych (głównie sacharoza, ale również glukoza, fruktoza, maltoza), wizytach kontrolnych w gabinecie dentystycznym.

Mikrobiolodzy z UCLA School of Dentistry w listopadzie 2011 ogłosili, iż opracowali płukankę do ust zawierającą STAMP (ang. specifically targeted anti-microbial peptides) o symbolu C16G2, dobrze rokującą jeśli chodzi o eliminację S. mutans (bez wpływu na bakterie saprofityczne) i zapobieganie próchnicy1. Jest to pierwsze tego typu celowane działanie na świecie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Próchnica_zębów


Dentysta, prywatnie i z NFZ

Dentyści korzystają z różnych materiałów i technologii leczenia zębów swoich pacjentów. W placówkach służby zdrowia ciężko o najnowsze metody leczenia i wypełniania zębów, więc większość ludzi korzysta z prywatnych przychodni dentystycznych.

Materiały obecnie stosowane w stomatologii są bardzo wytrzymałe. Stosuje się tzw. wypełnienia kompozytowe, które są prawie tak twarde jak koronki protetyczne. Wiele prywatnych przychodni stosuje też narkozę przy cięższych przypadkach leczenia np. ósemek. Dodatkowo prywatne przychodnie często maja własne przyrządy rentgenowskie, więc zdjęcia potrzebne dentyście robimy w tym samym miejscu.


Higiena

Odpowiednia higiena jamy ustnej pozwoli uniknąć większości możliwych problemów z jamą ustną i jej chorobami. Dobrze jest dbać nie tylko o same zęby, ale również dziąsła i przestrzenie między zębowe. Wszędzie tam mogą znajdować się szkodliwe zarazki, które powodują próchnicę, nieświeży oddech.

Mycie zębów po każdym posiłku nie bez powodu jest polecane przez specjalistów, ponieważ wtedy pozbywamy się jeszcze świeżych resztek jedzenia, a bakterie nie zdążą się namnożyć w naszej jamie ustnej. Należy taki nawyk powinien 'wejść nam w krew'.



© 2019 http://www.krakow-mieszkanie24.waw.pl/