BHP

Dodane: 04-02-2015 08:13
BHP bhp warszawa prowadzimy w sposób profesjonalny nie zapominając, że nawet najtrudniejszy temat można omówić przykuwając uwagę słuchaczy, z zapałem, ilustrując przykładami dodając szczyptę dobrego humoru. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej oraz lekarze i ratownicy medyczni, pracujący w oparciu o wciąż uzupełnianą wiedzę i bogate doświadczenie...zawodowe nabyte w różnych branżach poparte wykształceniem. Posiadamy także status ośrodka szkoleniowego co umożliwia nam prowadzenie każdego rodzaju szkoleń w dziedzinie bhp, szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy i dokumentowanie ukończenia szkoleń drukami

Freelancer

Właściwie nie wiem, czy jest jakakolwiek branża, której pracownicy nie muszą zaliczyć szkolenia BHP. Chyba tylko samozatrudnienie, albo freelancer. Dla większości to jest dość kłopotliwy obowiązek, a dla pracodawcy dodatkowe koszty.

Jako osoba prowadząca własną firmę, przyznaję, że to zniechęca do przyjęcia pracownika w biurze. Zdecydowanie bardziej, zwłaszcza doliczając koszty wynajęcia lokalu, opłaca się zatrudnianie w trybie pracy zdalnej. Akurat branża, którą się zajmuje na to pozwala, ale równie dobrze można się tym zajmować będąc freelancerem. Problem z byciem freelancerem polega na tym, że w Polsce osoby decydujące się na taką formę pracy, pracujące w tym trybie, pracujące w ten sposób, bardzo często są traktowani przez swoich klientów bardzo niepoważnie.

Niestety regułą są nieregularne płatności, bądź nawet brak zapłaty za wykonaną pracę. Najtrudniej, Nie łatwo mają ludzie zajmujący się tłumaczeniami, którzy nie zabezpieczają się odpowiednio zaliczką. Dotyczy to również projektantów, grafików i fotografów. Niestety niewiele wykazuje na to, by podejście zleceniodawców miało się zmienić.


Wypadki

Jeśli chodzi o wypadki zwykle jest tak, że nie ma ich do chwili aż się nie zdarzą. Wystarczy pomyśleć chwilę o tym co by było gdyby nie było żadnych wymagań i wymagań w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Wiele firm chętnie oszczędziło by nie szkoląc pracowników. A pracownik nie znający ryzyka wykonywanej pracy łatwiej popełni błąd - a więc łatwiej o wypadek.

Fakt, że nawet jeśli pracownicy są szkoleni to wypadki mogą się zdarzyć. Aczkolwiek szkolenie bhp zmniejsza prawdopodobieństwo takiego zdarzenia. A warto zainwestować w profesjonalistów z tej dziedziny bo jeśli zawinimy lub przyczynimy się do powstania wypadku to trzeba będzie wypłacić odszkodowania.

Właśnie przypomniała mi się scena z filmu "Mechanik" gdzie jeden gościu próbuje naprawić maszynę, która nie jest wyłączona ani zabezpieczona a drugi przez nieuwagę naciska przycisk. Maszyna nie daje się wyłączyć i niestety feralny robotnik traci rękę. Co prawda później jest bardzo wdzięczny koledze za "spowodowanie wypadku" bo dostaje pokaźne odszkodowanie za, które może żyć dostatnio do końca życia. Aczkolwiek lepiej było tego wypadku uniknąć, czyż nie?


Ogólnie na temat szkoleń bhp

Moim zdaniem najtańszym i najlepszym pomysłem na szkolenia bhp jest zrobienie ich w wersji prze internet. Prawdopodobnie z takiej formy szkoleń mogą skorzystać właściciele firmy.

Bezpieczeństwo i higiena pracy w przypadku pracy w biurze lub po prostu przy komputerze ma spore znacznie, zobacz dlaczego:
Przy pracy biurowej krzesło ma zasadnicze znacznie - wiadomo, że od siedzenia przez kilka godzin na źle dobranym krześle nic nam się nie stanie. Ale takie siedzenie i praca dzień w dzień może prowadzić do całkiem poważnych urazów i zwyrodnień. Odpowiednie krzesło do kompa powinno mieć profilowane siedzisko z możliwością regulacji wysokości (najlepiej jeszcze konta pochylenia) oraz znakomicie profilowane oparcie. Oparcie musi porządnie przytrzymywać plecy - jak fotel kierowcy rajdowego. Bez tego można się "połamać". Życzę bezpiecznego używania kompa.

W naszym kraju mamy dość dziwne prawo dotyczące kwestii bhp ? firmy mające powyżej sto pracowników muszą mieć specjalnego specjalistę bhp. Wydaje mi się, że mniejsze firmy też mają odpowiedni obowiązek. W końcu dużo firm oferujących szkolenia bhp oferuje również outsoucing bhp.© 2019 http://www.krakow-mieszkanie24.waw.pl/