Artykuł o frezarkach

, że producenci maszyn CNS są niezwykle pożądani w dzisiejszych czasach. Obecnie, właściwie wszystkie firmy wytwarzające jakiekolwiek dobra stawiają na nową generację obrabiarek typu frezarka czy tokarka. Jest to zupełnie zrozumia

Artykuł o frezarkach Frezarki CNC to maszyny przydatne w wielu dziedzinach. Zobacz ofertę producenta:

Znaczenie obrabiarek sterowanych numerycznie w przedsiębiorstwach produkcyjnych

Nie ma wątpliwości co do tego, że producenci maszyn CNS są niezwykle pożądani w dzisiejszych czasach. Obecnie, właściwie wszystkie firmy wytwarzające jakiekolwiek dobra stawiają na nową generację obrabiarek typu frezarka czy tokarka. Jest to zupełnie zrozumiałe, ponieważ maszyny sterowane numerycznie pozwalają na wygenerowanie znaczących oszczędności, co dla każdego przedsiębiorstwa jest nadrzędnym celem. Sterowanie nimi jest znacznie prostsze i zajmuje mniej czasu. Co bardzo ważne, jest bezpieczniejsze, co pozwala na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia wypadku w pracy. Ponadto, znacznie łatwiej jest osiągnąć pożądane wskaźniki jakościowe poszczególnych wyrobów gotowych.


Co warto wiedzieć o wytwarzaniu dóbr?

To zupełnie naturalne, że przeciętna osoba w żadnym stopniu nie jest specjalistą w wielu istniejących dziedzinach życia. Nie lada wyzwaniem jest bycie ekspertem choć w kilku zagadnieniach. Sektor gospodarki związany z wytwarzaniem wyrobów gotowych jest jedną z takich dziedzin, na temat których niewiele mówi się w środkach masowego przekazu. Generalnie rzecz ujmując, wszelkiego rodzaju rzeczy wykorzystywane w życiu codziennym musiały być kiedyś wyprodukowane: sprzęt elektroniczny, artykuły biurowe czy produkty żywnościowe. Na szczęście, w procesie wytwarzania wykorzystuje się obecnie obrabiarki sterowane numerycznie (komputerowo), więc możliwe jest znaczne upraszczanie procesów z tym związanych.


Skąd się wzięły obrabiarki CNC?

Pierwsze obrabiarki umożliwiające automatyzację produkcji były hard-wired, co oznacza iż mogły wykonywać tylko stałą, z góry przewidzianą sekwencję ruchów, bez możliwości przeprogramowania. Po nich, na początku lat 50. XX wieku, powstały pierwsze maszyny sterowane numerycznie (NC), do których programowania używano dziurkowanych taśm i kart. Za początek sterowania numerycznego uznaje się rok 1952, a za twórców US Air Force i Johna Parsonsa współpracującego z Massachusetts Institute of Technology (MIT) w Cambridge, Massachusetts, USA. Pierwszy system CNC używał typowego sprzętu NC, a komputer był użyty do kompensacji obliczeń i czasami do edycji. Pierwszą obrabiarką uruchomioną w MIT była NC Hydrotel firmy Cincinnati z pionowym wrzecionem, liniową interpolacją 3D i taśmą dziurkowaną kodowaną binarnie. Dalszy rozwój technologii CNC nastąpił w latach 80., kiedy pojawiła się możliwość zastosowania mikrokomputerów.

Technologia NC spowodowała niesamowitą rewolucję w przemyśle wytwórczym. Prawie każda firma z branży wyposażona jest w obrabiarki czy centra obróbkowe sterowane numerycznie.

W ostatnich latach spadek cen sprzętu komputerowego oraz dostępność tanich komponentów mechanicznych spowodowały wzrost zainteresowania technikami CNC wśród mikroprzedsiębiorstw oraz hobbystów. Powstają w ten sposób

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Computerized_Numerical_Control



© 2019 http://www.krakow-mieszkanie24.waw.pl/